Ułatwienia dostępu

Festiwal: Tym, którzy pozostali

W lipcu 2023 w Chojnie (woj. zachodniopomorskie) odbył się Festiwal „Tym, którzy pozostali”.

 

To pomysł Ryszarda Czapskiego, który sam stracił syna i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudny jest to czas, dla każdego, kto tego doświadcza. Dlatego też postanowił zainicjować cykliczne spotkanie dla wszystkich, którzy zatraceni w smutku szukają oparcia w drugim człowieku. Temu właśnie ma służyć organizowane wydarzenie – ma stać się okazją do wsparcia osób pogrążonych w żałobie.

 

Podczas Festiwalu w 2023 wystąpił m.in. zespół Kult, Happysad, Kasia Kowalska czy Stare Dobre Małżeństwo. Swoje stanowisko miało Holistyczne Centrum Wsparcia Po Stracie Bliskiej Osoby. Odbyły się ciekawe panele dyskusyjne i spotkania.

 

Festiwal planowany jest również w 2024 roku, na który już teraz serdecznie zapraszamy. Planujemy zostać współorganizatorem tego wydarzenia i wspólnie je tworzyć i promować.

Wsparcie w żałobie

Dla Tych, którzy pozostali

 

Odejście bliskiej osoby jest stratą nie do opisania. Siła przeżywanej straty zależy od wielu czynników i jest bardzo indywidualna. Nikt i nic nie przygotuje nas na śmierć bliskiego oraz nie zapełni straty, która po niej nastąpi. Dla ludzkości, dla świata, śmierć jednej osoby tak niewiele znaczy. Przecież następnego dnia znowu zaświeci słońce, ulice zapełnią się pojazdami a ludzie będą mieli pełno swoich spraw do załatwienia. Wszystko będzie się kręciło dookoła, tylko my i nasze życie stanie w miejscu. Nie możemy się cofnąć, nie możemy niczego zmienić, nie możemy nawet iść do przodu. Stoimy na środku skrzyżowania a z każdej strony „pędzą samochody” – bo życie toczy się dalej. Ból, rozpacz, cierpienie, poczucie osamotnienia, pustka w sercu.

Ale musimy się ruszyć, musimy „wsiąść do jednego z pędzących samochodów” i być. Dla tych, którzy zostali, dla siebie, dla celów, które mogą się wyłonić dopiero później z ciemności straty oraz dla tych którzy odeszli.  

Żałoba jest czasem szczególnym, który jest przeżywany indywidualnie. Nie da się poczuć i zrozumieć smutku, żalu czy cierpienia fizycznego osoby, która straciła kogoś kogo kochała.

Nikt nie może nam mówić ile i jak długo mamy płakać, ile i jak długo nosić czarne ubrania albo jak długo się nie uśmiechać i nie mieć ochoty na rozrywki. Potrzebujemy czasu na przyzwyczajenie się do zmiany, która nastąpiła. Ile? Nie ma reguły. Pozwólmy sobie na przeżycie żałoby we własnym czasie i tempie.

 

Mówią, że „czas leczy rany” a ja powiem, że „czas przyzwyczaja do bólu”. Niczego nie leczy, jedynie co robi, to uczy życia bez osoby, którą się kochało.

 

Jeżeli straciłeś kogoś Ci bliskiego zadzwoń.

 

O Festiwalu "Tym, którzy pozostali"

Baza fizjoterapeutów

Baza Fizjoterapeutów, którzy przeszli szkolenie organizowane przez Fundację Pomocy Chorym na Zanik Mięśni im. Piotra Karlińskiego i otrzymali "Certyfikat Fizjoterapeuty Chorób Nerwowo-Mięśniowych", który poświadcza możliwość prowadzenia prawidłowej i bezpiecznej rehabilitacji pacjentów ze schorzeniami nerwowo-mięśniowymi.

 

 

Województwo Dolnośląskie 

 

Głogów

Anna Janczak - tel. 791 384 563, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Lubin

Ewelina Biernat-Miłkowska - tel. 609 878 775, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Polkowice

Danuta Ogorzelec - tel. 600 263 966, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szczawno-Zdrój

Anna Wtulich - tel. 502 158 914, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wałbrzych

Sylwia Szewczyk - tel. 530 712 588, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Kujawsko-Pomorskie 

 

Bydgoszcz

Ewa Adamowicz - tel. 507 451 190, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojciech Waśniowski - tel. 508 847 491, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Toruń - Złotoria

Anna Milkiewicz - tel. 691 433 066, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Lubuskie

 

Gorzów Wielkopolski

Krzysztof Korbanek - tel. 609 999 181, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łukasz Wawrzyniak - tel. 607 046 658, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gorzów Wlkp., Sulęcin

Maciej Mądrzak - tel. 793 005 154, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gubin

Ewa Mulica - tel. 695 574 750

 

Nowa Sól

Marcin Nowak - tel. 783 807 783, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Łódzkie

 

Łódź

Paulina Chmiel - tel. 503 843 382, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Małopolskie

 

Kraków

Małgorzata Kłapyta - tel. 793 423 794, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Mazowieckie

 

Płock

Krzysztof Kwiatkowski - tel. 662 255 654, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Płock, Sierp

Anna Kozicka - tel. 515 091 131, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Warszawa

Sebastian Kubiak - tel. 698 406 087, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artur Traczewski - tel. 500 133 048, 22 425 99 09, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Małgorzata Żuk - tel. 503 177 018, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Roman Żuk - tel. 503 098 667, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Węgrów, Sokołów Podlaski

Justyna Gęsina - tel. 503 859 004, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Siemion-Kosiorek - tel. 500 610 382

 

Zielonka

Agata Pióro - tel. 794 930 150, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radosław Sosnowski - tel. 604 082 573, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Pomorskie

 

Gdynia

Damian Kloc - tel. 661 247 085, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Miastko

Agnieszka Rudnik - tel. 666 725 865, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Śląskie

 

Lubliniec, Krupski Młyn

Iwona Mazurek - tel. 888 531 005, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Tarnowskie Góry

Artur Boroń - tel. 508 346 262, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sosnowiec

Aleksandra Masłowska - tel. 501 843 334, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Śląskie

Marcin Botorek - tel. 660 490 351, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Świętokrzyskie

 

Jędrzejów

Anna Stępień-Zdradzisz - tel. 513 136 083, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Warmińsko-Mazurskie

 

Działdowo

Magdalena Cywilis - tel. 510 941 900, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Wielkopolskie

 

Wągrowiec

Mirosław Musielak - tel. 665 368 798, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Międzychód

Waldemar Klorek - tel. 503 165 854, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Województwo Zachodniopomorskie

 

Drawsko Pomorskie

Paulina Gubalewicz - tel. 608 027 007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liza Morawiec - tel. 505 126 370, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Goleniów (powiat), Gryfice (powiat)

Teresa Wieczorek-Mitura - tel. 607 355 298, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gryfice, Cerkwica

Marta Mastalerz-Korczak - tel. 785 793 272, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka Tarasiuk - tel. 602 630 258, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gudowo

Paulina Bryzek - tel. 693 410 938, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Police

Magda Kęsy - tel. 606 791 457

Andrzej Krawczyk - tel. 500 308 525, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Stargard

Anita Haralabidis - tel. 663 220 887, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szczecin

Katarzyna Błaszczyk - tel. 508 241 602, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kinga Bobrowska - tel. 782 637 528, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marek Brzezicki - tel. 503 178 430, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monika Brzózka - tel. 884 930 716, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tomasz Garbacewicz - tel. 792 174 190, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sandra Nowicka - tel. 791 643 785, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kamil Piątek - tel. 535 709 727, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Barbara Piwko - tel. 787 419 017, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka Wietrzyńska - tel. 502 959 123, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przemysław Ziółkowski - tel. 512 695 731, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szczecin, Nowogard

Mateusz Morawski - tel. 663 748 232

 

Świdwin, Łobez, Drawsko Pomorskie, Połczyn-Zdrój

Artur Szyjka - tel. 785 497 999, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agnieszka Trepka - tel. 607 826 934, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Świnoujście

Katarzyna Kazberuk - tel. 575 483 002, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Tetyń

Beata Bińkowska - tel. 697 122 674, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Trzebórz

Karolina Nowicka - tel. 609 558 075, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Międzynarodowa konferencja poświęcona usługom asystenckim dla osób niepełnosprawnych

Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni, w związku z obchodami 20-lecie swojego istnienia, 6 maja 2013 roku organizuje w Szczecinie Międzynarodową Konferencję poświęconą usługom asystenckich dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

 

konferencja AOON fb baner

 

program

Przekaż nam 1,5%

Pomóż podopiecznym Fundacji
- osobom cierpiącym na schorzenia nerwowo-mięśniowe

 

   Kto może przekazać 1,5% podatku naszej Fundacji?

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

 

Do 30 kwietnia 2022 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl dostępna jest usługa Twój e-PIT. Urząd skarbowy automatycznie przygotował i udostępnił roczne zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Podatnik samodzielnie wybiera, czy chce skorzystać z Twojego e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe.

Skorzystanie z usługi Twój e-PIT nie jest obowiązkowe, jednak znacznie przyspiesza proces rozliczenia.

Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzuci zeznania przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową (KAS), to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane.


Jak można przekazać 1,5% podatku na rzecz naszej Fundacji?

Składając zeznanie podatkowe za ubiegły rok, mogą Państwo przekazać 1,5% swojego podatku Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni im. Piotra Karlińskiego, która jest Organizacją Pożytku Publicznego poprzez wpisanie w druku PIT nazwy naszej organizacji i nr KRS 0000020975. Przelewu Państwa 1,5% podatku na konto Fundacji dokona Urząd Skarbowy.

Aby prawidłowo wypełnić rubrykę w swoim zeznaniu podatkowy (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) wystarczy podać dobrze wyliczony 1,5% od należnego podatku oraz wpisać prawidłowy numer KRS danej organizacji. Mogą Państwo wpisać sumę kwoty, ale nie może ona przekroczyć 1,5% podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (nie wpisanie kwoty, przy wpisaniu numeru KRS Fundacji, oznacza dla Urzędu Skarbowego zgodę na przekazanie całego 1,5% naszych podatków).

 

Jak przekazać 1,5% podatku w usłudze Twój e-PIT?

 

 

 

Sam zdecyduj na co idą Twoje podatki i przekaż 1% na szczytny cel.
Każdy 1,5% podatku to 1,5% więcej szansy na NORMALNOŚĆ!

 

 

Numer KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) naszej Fundacji:
0000020975

 

Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni im. Piotra Karlińskiego
ul. Ks. Kardynała S. Wyszyńskiego 9/U2, 70-200 Szczecin

KRS 0000020975
Raiffeisen POLBANK
nr konta: 35 1750 0012 0000 0000 3627 0489

 

Bezpieczeństwo transakcji

 

Płatności z PayU

payu logo

PayU SA z siedzibą w Poznaniu
pobiera prowizję od każdej transakcji,
zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie PayU

 

Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni im. Piotra Karlińskiego

ul. Ks. Kardynała S. Wyszyńskiego 9/U2
70-200 Szczecin

tel./fax +48 91/ 489 42 51
GSM.: +48 695 745 441
e-mail: biuro@miesnie.szczecin.pl