Ułatwienia dostępu

Piotr Karliński - Patron Fundacji

Piotr "Szumi" Karliński, którego imieniem została nazwana nasza Fundacja, był synem Beaty i Leszka Karlińskich, chorujący od urodzenia na SMA I. Piotr był inspiracją do powołania Fundacji i realizacji w jej ramach usług rehabilitacyjnych, transportowych oraz asystenckich. Z Fundacją był związany od samego początku jej powstania.

 

Piotrek inspirował wiele osób swoim dystansem do swojej niepełnosprawności i chęcią realizacji swoich marzeń. Dzięki Jego pomysłom mogliśmy stworzyć wiele pilotażowych projektów, które znalazły swoje odwzorowanie w rozwiązaniach systemowych i w prawie na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami. Przykładem mogą być programy rehabilitacyjne czy usługi Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej, które są flagowymi programami wsparcia realizowanymi w Fundacji.

 

Był osobą bardzo aktywną, otwartą na wszelkie nowości i pomysły. Starał się szukać i korzystać z doświadczeń sprawdzonych w innych krajach, czy to w sferze medycznej czy w sferze dnia codziennego. Prowadził sklep internetowy "dzyszka.pl", zarabiając pieniądze z własnej działalności. Zajmował się również administracją i wynajmem mieszkań czy  apartamentów hotelowych. Pisał bloga "SuperFour - moje nowe życie", na którym opisywał w arcyciekawy sposób swoje wojaże za sterami swojego SuperFour’a - pojazdu terenowego o napędzie hybrydowym skonstruowanego specjalnie dla osób niepełnosprawnych.

 

Był również wiernym kibicem klubu piłkarskiego "Pogoń" ze Szczecina. Niejednokrotnie można go było spotkać na stadionie przy ul. Bandurskiego w Szczecinie, ubranego w barwy klubowe, czyli granatowo-bordowe. Jednakże jego największym idolem młodości był Michael Schumacher, uważany za jednego z najlepszych kierowców Formuły 1 w historii - dlatego niektórzy znają Piotrka pod pseudonimem "Szumi". Jeden z jego wózków elektrycznych jako żywo przypominał czerwone bolidy ze stajni Ferrari.

 

Kiedy pojawiła się nadzieja w postaci leku Nusinersen, Piotrek poddał się tej formie terapii. Niestety nie zdążył dokończyć terapii. "Wszystko się kiedyś kończy. Każda przygoda ma swój kres. Moja krucjata związana z przemierzaniem bezkresnych dróg i ścieżek za sterami lśniącego elegancką czernią bezkompromisowego SuperFour’a bezwzględnie dobiegła końca." Tak pisał w lipcu 2016 roku o końcu pewnego etapu w swoim życiu. Pandemia koronawirusa dopisała drugie zakończenie w październiku 2021 roku. Piotrek "Szumi" miał 36 lat.

 

Pamięć o Piotrku na zawsze zostanie w naszej Fundacji i naszych sercach. Dziękujemy, że byłeś z nami i nas inspirowałeś!

 

Filmy, w których Piotr wziął udział

 

 

Szkolenie „Rehabilitacja medyczna w chorobach nerwowo-mięśniowych”

Rehabilitacja medyczna w chorobach nerwowo-mięśniowych”

Podczas szkolenia podejmowane są m.in. tematy dotyczące miejsca schorzeń nerwowo-mięśniowych w specjalizacjach medycznych – podział chorób nerwowo-mięśniowych, objawów klinicznych na różnych etapach rozwoju chorób nerwowo-mięśniowych, diagnostyki i planowania strategii fizjoterapii w chorobach nerwowo-mięśniowych, postępowania fizjoterapeutycznego krótko i długoterminowego w schorzeniach nerwowo-mięśniowych.

Szkolenie „Zostań asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej”

Zostań asystentem osobistym osoby niepłnosprawnej

Fundacja zajmuje się prowadzeniem wszechstronnej rehabilitacji osób z chorobami nerwowo-mięśniowymi m.in. poprzez prowadzenie usług Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej.

 

Jako jedna z pierwszych organizacji w Polsce wprowadziła usługi Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej.

 

Fundacji zależało na usamodzielnieniu swoich Podopiecznych oraz umocowaniu zawodu Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej w polskim systemie wsparcia osób niepełnosprawnych.

Nasze szkolenia

Ważnym elementem naszej działalności są szkolenia dla rehabilitantów oraz asystentów osobistych. Nasze szkolenia odbywają się w formie warsztatów i koncentrują się wokół dwóch obszarów tematycznych: rehabilitacja w chorobach nerwowo-mięśniowych oraz usługi asystenckie dla osób niepełnosprawnych.

 

Nasze szkolenia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów oraz praktyków z wieloletnim doświadczeniem.

 

Fundacja wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, prowadzonego przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej. Numer ewidencyjny w Rejestrze Instytucji  Szkoleniowych: 2.32/00090/2018.

 

Prowadzone są szkolenia na tematy:

  • Zostań asystentem osobistym osoby niepełnosprawnej,
  • Rehabilitacja medyczna w chorobach nerwowo-mięśniowych.

 

Wszystkie szkolenia odbywają się w dogodnych warunkach dla osób poruszających się na wózkach.

Nasze konferencje

Nasze konferencje koncentrują się wokół dwóch obszarów tematycznych: choroby nerwowo-mięśniowe i rehabilitacja oraz usługi asystenckie.

 

Konferencje skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych tematyką chorób nerwowo-mięśniowych oraz usług asystenckich dla osób niepełnosprawnych. Wierzymy, że wiedza jaką przekazujemy podczas naszych konferencji podnosi nie tylko świadomość o chorobach nerwowo-mięśniowych czy usługach asystenckich, ale przede wszystkim przyczynia się do podnoszenia jakości życia naszych Podopiecznych.

 

Na nasze konferencje zapraszamy specjalistów z całego kraju i dbamy o to, aby miejsce w którym organizujemy wydarzenie było w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni im. Piotra Karlińskiego

ul. Ks. Kardynała S. Wyszyńskiego 9/U2
70-200 Szczecin

tel./fax +48 91/ 489 42 51
GSM.: +48 695 745 441
e-mail: biuro@miesnie.szczecin.pl