Jeden Procent dla Fundacji Chorych na Zanik Mięśni

Jak przekazać nam jeden procentPorozmawiaj z nami o jednym procencieNapisz do fundacji w sprawie jednego procenta

strona startowa

Zdobądź bezpłatny pikflometr

Uwaga, uwaga!

 

Mamy do rozdania 4 pikflometry dla naszych Podopiecznych. Rozdamy je wśród osób, które wezmą udział w badaniu.

Badania organizujemy wspólnie z firmą Respirea.

Pikflometry wyślemy bezpłatnie.

Zgłoszenia przyjmujemy przez nasz profil na Facebooku.

 

pikflometr

 

Szczegóły:

 

Obecnie opracowywana jest aplikacja "RESPIREapp", którą można stosować na smartphonach z systemem android lub Blackberry (w późniejszym czasie planuje się też wersję IOS).

 

Celem aplikacji "RESPIREapp" jest możliwość monitorowania stanu wydolności oddechowej i efektywności kaszlu na podstawie tworzenia wykresów/trendów. Aplikacja jest responsywna, więc w sytuacji gdy wartości uzyskane są zbyt niskie użytkownik otrzymuje wiadomość mail z informacją.

 

Aplikacja jest i będzie nieodpłatna.

 

Należy rano i wieczorem o stałej porze zmierzyć saturacje krwi (SpO2) - zwykłym pulsoksymetrem oraz przepływ szczytowy kaszlu (PCF) - pomiar pikflometrem, a następnie wpisać uzyskane wartości do aplikacji.

 

Po kilka dniach stworzy się wykres, który będzie wskazywał dyspozycję użytkownika. Jeśli wartości będą się obniżały użytkownik otrzyma informacje zgodnie literaturą medyczną tj. "należy rozważyć kontakt z lekarzem gdyż możliwa jest infekcja i zaostrzenie choroby".

 

Twórcom zależy na tym, żeby stworzyć system ostrzegania przed nadchodzącymi infekcjami i edukowania nowo zdiagnozowanych pacjentów lub osób, którzy chcą nauczyć się swojego organizmu. Informacje podpowiadają możliwości terapeutyczne.

 

Dzieło jeszcze nie jest w pełni ukończone, gdyż doświadczenia dopiero będą sugerowały co jest ważne a co nie. Wszelkie potrzeby i sugestie wynikłe podczas użytkowania aplikacji są mile widziane.

 

Jak się zarejestrować i zalogować:

 

Na górze strony http://respirea.pl/ jest ikonka płuc. Można w nią kliknąć lub wejść w bezpośredni link: http://app.respirea.pl/

 

Tam należy się zarejestrować, a następnie zalogować. Po rejestracji, można również zainstalować aplikację na smartphonie.

 

Aby wykonać pomiar pikflometrem osoba musi spełnić warunki:

  • musi mieć co najmniej 5 lat (małe dzieci nie są w stanie dmuchnąć w urządzenie)
  • nie może to być osoba z tracheostomią.

 

Pikflometr to podręczne i łatwe w użyciu urządzenie, które mierzy szczytowy przepływ powietrza uzyskiwany podczas wydechu. Szczegóły na temat działania dostępne są na stronie: http://respirea.pl/pikflometr/

Share