Jeden Procent dla Fundacji Chorych na Zanik Mięśni

Jak przekazać nam jeden procentPorozmawiaj z nami o jednym procencieNapisz do fundacji w sprawie jednego procenta

strona startowa

Międzynarodowa Konferencja poświęcona usługom asystenckim

Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni, w związku z obchodami 20-lecie swojego istnienia, 6 maja 2013 roku organizuje w Szczecinie Międzynarodową Konferencję poświęconą usługom asystenckich dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

 

Jednodniowa Konferencja odbędzie się w sali konferencyjnej ZUS-u w Szczecinie od 11:00 do 15:00. W tym czasie swoje prelekcje zaprezentują m.in. przedstawiciele instytucji oraz organizacji zajmujących się usługami asystenckimi w Polsce, a także zaproszeni goście z Duńskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych (Dansk Handicap Forbund), którzy mają ogromne doświadczenie w świadczeniu tego typu usług w swoim kraju.

 

Międzynarodowa Konferencja została objęta potrójnym Patronatem Honorowym przez:

  • Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Pana Ministra Jarosława Dudę,
  • Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych Pana Posła Marka Plurę,
  • oraz Rzecznika Praw Obywatelskich Panią Profesor Irenę Lipowicz.

Oprócz zaproszonych wykładowców, liczymy również na obecność zarówno lokalnych urzędników, jak i tych, działających w skali całego kraju, mających wpływ na tworzenie odpowiednich ustaw mogących zapewnić byt oraz finansowanie usług asystenckich dla osób niepełnosprawnych ruchowo w całej Polsce.

 

Pierwsza część Konferencji zostanie poświęcona przedstawieniu prezentacji opartych na jednakowym schemacie, mających na celu przybliżyć funkcjonowanie różnych modeli usług asystenckich w naszym kraju. Pozostałe wystąpienia przedłożą możliwe perspektywy finansowania usług, oraz zaprezentują powstający model wstępnej wersji produktu finalnego projektu Centrum Asystentury Społecznej. Poza tym zostanie wyświetlony duński film w całości poświęcony usługom asystenckim w Danii.

 

Analiza tak wielu doświadczeń oraz kolejne medialne nagłośnienie tego tematu, powinno pozwolić na jak najszybsze wypracowanie podstaw do niezbędnych zmian legislacyjnych wprowadzających usługi asystenckie do polskiego systemu wsparcia osób niepełnosprawnych ruchowo.

 

Program konferencji można znaleźć na Facebooku, na naszym fanpage'u.

 

Share
Załączniki:
Pobierz plik (program aoon.pdf)Program konferencji AOON[ ]4746 kB