Jeden Procent dla Fundacji Chorych na Zanik Mięśni

Jak przekazać nam jeden procentPorozmawiaj z nami o jednym procencieNapisz do fundacji w sprawie jednego procenta

strona startowa

Badania kliniczne SLA

badania sla

 

Centrum Medyczne NeuroProtect w Warszawie prowadzi rekrutację do badań klinicznych w Stwardnieniu Bocznym Zanikowym (SLA).

 

Informacje ogólne o zasadach prowadzenia badań

 

Udział w badaniu klinicznym jest dobrowolny i całkowicie bezpłatny. Oznacza to również, że na każdym etapie pacjent może się z niego wycofać bez podawania przyczyny. Pacjent nie ponosi żadnych kosztów konsultacji lekarskich, wykonywanych badań laboratoryjnych, badań obrazowych w tym MRI, EMG, spirometrii badań przeciwiał czy badań genetycznych.

Aby wziąć udział w badaniu w pierwszej kolejności należy zgłosić się do przychodni na wizytę do lekarza specjalisty. Ta wizyta również jest bezpłatna. Po wstępnej kwalifikacji pacjent otrzymuje do zapoznania formularz świadomej zgody, w której przystępnym językiem opisane są wszystkie aspekty badania. Formularz można konsultować z rodziną, innymi lekarzami. Można zadawać pytania dotyczące badania lekarzowi prowadzącemu badanie i oczekiwać wyczerpujących informacji.

Po uzyskaniu świadomej zgody następujeme przystępienie do badań kwalifikacyjnych. Przeprowadzane są różnego rodzaju kwestionariusze dotyczące stanu zdrowia, badania lekarskie, parametry życiowe, EKG, itp. Poszczególne programy mają różne kryteria kwalifikacyjne jeżeli chodzi o stan zaawansowania choroby oraz aktualną terapię, stąd konieczność oceny stanu pacjenta przed rozpoczęciem udziału w badaniu. Badania kwalifikacyjne trwają do kilku tygodni i zazwyczaj składają się z 2-3 wizyt w przychodni.

Po zakończeniu kwalifikacji rozpoczyna się faza leczenia. Mogą to być comiesięczne wizyty z podaniem leku w kroplówce w ośrodku jak również tabletki, które pacjent przyjmuje w domu. Wizyty w ośrodku odbywają się średnio raz na miesiąc. Podczas trwania badania pacjent ma stałą bezpłatną opiekę specjalisty neurologa, otrzymuje niezbędne recepty na leki standardowe, dostaje niezbędne zaświadczenia o stanie zdrowia czy skierowania na sprzęt rehabilitacyjny itp.

 

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w badaniu?

 

Należy zadzwonić do rejestracji przychodni Neuroprotect pod numer: 22 699 60 15 lub 22 699 60 16 i umówić się na wizytę kwalifikującą do dr Mariusza Grudniaka, dr Renaty Ługiewicz lub dr Macieja Czarneckiego. Terminy wizyt są nieodległe.

W rejestracji otrzymuje się dalsze informację jak najlepiej dojechać do Centrum Medycznego, gdzie zaparkować etc.

Należy zabrać ze sobą wszelką dokumentację medyczną, płyty z badaniami obrazowymi, listę aktualnie przyjmowanych leków.

 

Organizatorzy zapraszają również do odwiedzenia strony: www.neuroprotect.pl

 

Informacje o badaniu

 

https://ichgcp.net/pl/clinical-trials-registry/NCT04579666

https://www.youtube.com/watch?v=iWAAonKM8CQ

 

Share