Jeden Procent dla Fundacji Chorych na Zanik Mięśni

Jak przekazać nam jeden procentPorozmawiaj z nami o jednym procencieNapisz do fundacji w sprawie jednego procenta

strona startowa

IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

kongres on 2018

 

IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami to środowiskowa dyskusja osób z niepełnosprawnościami na temat ich praw.

 

Kongres odbędzie się 25 października 2018 r. w Warszawie, w budynku SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego (ul. Chodakowska 19/31).

 

Udział w Kongresie jest bezpłatny.

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Wysłanie wypełnionego formularza jest gwarancją rezerwacji miejsca. Gdy limit osób zostanie przekroczony, formularz automatycznie stanie się niedostępny. Po zapisaniu będziesz na bieżąco otrzymywać aktualności dotyczącego zbliżającego się wydarzenia.

Ilość miejsc jest ograniczona.

 

O czym odbędą się dyskusje:

  • Jak wdrożyć w Polsce ideę Niezależnego Życia - godziwe świadczenia, usługi asystenckie, przerwę wytchnieniową, mieszkania wspomagane, włączającą edukację, rynek pracy otwarty na osoby z niepełnosprawnościami, dostępną przestrzeń, włączające społeczeństwo itp.?
  • Jakie wskazówki płyną z oceny polskich sprawozdań z wdrażania Konwencji przez ONZ (rządowego, RPO i Społecznego Raportu Alternatywnego [http://konwencja.org/konsultacja/aktualizacja-spolecznego-raportu-alternatywnego/]. W jakim kierunku powinny iść zmiany w systemowym wsparciu osób z niepełnosprawnościami?
  • Jak wygląda nasza rzeczywistość po sejmowym proteście osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin?
  • Jak budować silny ruch na rzecz pełnego wdrożenia praw człowieka i osób z niepełnosprawnościami? Jak włączać różne grupy osób z niepełnosprawnościami?
  • Jakie są efekty upowszechniania propozycji Nowego Systemu Wsparcia "Za Niezależnym Życiem" [http://konwencja.org/konsultacja/zalozenia-dla-projektow-ustaw-dla-nowego-systemu-wsparcia-osob-z-niepelnosprawnosciami/] wypracowanej przez Kongres w zeszłym roku?

 

Wzorem lat ubiegłych Kongres poprzedzać będą spotkania konsultacyjne w regionach, tak zwane Konwenty Regionalne. Odbędą się one w kilkunastu miastach w całej Polsce (aktualna lista pojawi się wkrótce na stronie www.konwencja.org). W celu zgłoszenia swojego udziału w Konwencie, należy skontaktować się z organizatorami w poszczególnych miastach.

 

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar.

 

Share