Jeden Procent dla Fundacji Chorych na Zanik Mięśni

Jak przekazać nam jeden procentPorozmawiaj z nami o jednym procencieNapisz do fundacji w sprawie jednego procenta

strona startowa

Po Konwencie Regionalnym w Szczecinie

konwent logotyp

 

11 października 2017r. w auli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie odbył się Zachodniopomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami.

 

Konwent odbył się z inicjatywy Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni. Jego tematem był "System orzecznictwa osób niepełnosprawnych".

 

Prelegenci z Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Stowarzyszenia Kolomotywa przybliżyli uczestnikom obecny system orzekania w ich instytucjach, omówili procedury oraz udzielili odpowiedzi na wszystkie pytania. Przedstawiciel Stowarzyszenia Kolomotywa omówił wytyczne dla nowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami wdrażającego postanowienia Konwencji o ich prawach oraz propozycję zmian do systemu orzecznictwa.

 

Konwent Regionalny w Szczecinie był okazją do przedstawienia i zgłoszenia propozycji rozwiązań, wymiany poglądów oraz wypracowywania wspólnych postulatów. Wszystkie postulaty zarówno uczestników, jak i prelegentów zostały zapisane i będą przekazane organizatorom III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który 25 października 2017r. odbędzie się na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie przy ul. Chodakowskiej 19/31.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia za przybycie, aktywność i udział w dyskusji.

 

Poniżej kilka zdjęć z Konwentu i prezentacje nt. wytycznych dla nowego systemu wsparcia oraz nowego systemu wsparcia.

 

Share